portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Osiedle Grabskiego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Grabskiego - sprawy osiedlowe » Forum » ilu nas jest
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ilu nas jest

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mikekanton 
   

Początkujacy


Wiek: 49
Dołączył: Sob Maj 01, 2010 13:44
Posty: 7
Skąd: Lublin-Grabskiego

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 15:08    Temat postu: ilu nas jest

wiadomo w jedności siła:

zaczynam od siebie (proszę dokopiowywać się do listy, żeby ostatnia osoba pokazała całą listę) - chyba, że ktoś zna inny sposób wyszukania listy "szczęśliwców" z Grabskiego - Lublin

1. mikekanton
2. ....
mikekanton 
   

Początkujacy


Wiek: 49
Dołączył: Sob Maj 01, 2010 13:44
Posty: 7
Skąd: Lublin-Grabskiego

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 15:09    Temat postu: Re: ilu nas jest

co sądzicie o tym, żeby wydrukować zaproszenie do tego forum w ilości 200 sztuk i wsunąć każdemu za klamkę???
mikekanton 
   

Początkujacy


Wiek: 49
Dołączył: Sob Maj 01, 2010 13:44
Posty: 7
Skąd: Lublin-Grabskiego

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 15:16    Temat postu: Re: ilu nas jest

przyjąłem za kryterium wylistowanie osób piszących na tym forum:

01. mikekanton
02. paboone
03. truespinmice
04. K-Y-L-E
05. bluetiger
06. bzyk99
07. lolo21
08. otoagatek
09. darlo1978
10. Luisnazariodelima
11. basarte
12. wiesiek123
13. Nika2009
14. angelikab
15. Munir_88
16. pawel88
17. radzio2483

mamy kontakt do 10% mieszkańców Smile
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 17:52    Temat postu: Re: ilu nas jest

to jest dobry pomysł z tymi zaproszeniami - ale może forum to tylko początek - może czas zacząć jakieś "posiedzenie osiedlowe" zrobić ?!?!
mikekanton 
   

Początkujacy


Wiek: 49
Dołączył: Sob Maj 01, 2010 13:44
Posty: 7
Skąd: Lublin-Grabskiego

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 18:29    Temat postu: Re: ilu nas jest

zaczynam myśleć o naszym zaangażowaniu w tą sprawę, myślę, że Prezydentowi miasta Lublina powinno zależeć na mieszkaniach dla 200 rodzin, tym bardziej, że gość ze stacji ... no właśnie czego on chce???
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 18:44    Temat postu: Re: ilu nas jest

mikekanton napisał:
gość ze stacji ... no właśnie czego on chce???

hmm....pieniensy Wink ?
K-Y-L-E 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 18, 2009 22:17
Posty: 10
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 22:15    Temat postu: Re: ilu nas jest

Może faktycznie "gościu od stacji" z biedy nie ma kasy na parę cegieł na ten "ogniomórek". Znane są przypadki, że taki "wesołek z sąsiedztwa" w imię naszego dobra będzie się układał plackiem na drodze... eh. Fakt faktem, dobrym pomysłem jest skierowanie pism do najwyższych szczebli w naszym "poukładanym" mieście i może do prasy. Obecnie inicjatywą i pomysłowością, np. "niedopałki łamiące zasady grawitacji", wykazuje się nasz przemiły "gościu".
otoagatek 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Sob Lut 13, 2010 10:25
Posty: 6
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 15:32    Temat postu: !

Chyba czas sie organizowac, moze faktycznie jakies spotkanie, to co robi deweloper to jedno ale musimy zaczac mowic glosniej o sprawie, jak narazie wyglada na to ze Pan ze stacji stoi w naszej obronbie i robi przysluge.... a kredyty placimy, czas marnujemy a sparawa wcale nie posuwa sie w jakims kierunku,
bluetiger 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Gru 15, 2009 20:54
Posty: 3
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 1:02    Temat postu: Witam Państwa.

Ostatecznie nie zostałam właścicielką mieszkania na Grabskiego - także z listy mogą mnie Państwo wykreślić. Zdecydowałam się na inwestycję os. Botanik II, Interbudu. Rozwiązałam umowę właśnie z racji tego, że w banku odmówiono mi kredytu przez problem ze stacją i wyjaśniono mi jakie kłopoty ma cały Dolcan. Natomiast to, czego zdążyłam się dowiedzieć to fakt, iż sprawą pana od stacji zajmuje się prawnik, który za cel stawia sobie wygranie tej sprawy. Widać już się zaczyna wymyślanie niedopałków itp. Jest to dla niego sprawa honorowa. Dolcan chciał zapłacić właścicielowi bardzo ładne pieniądze (bodajże 2mln złotych) - odrzucono propozycję. Znajoma z urzędu (zajmuje się między innymi tą sprawą) powiedziała, że chodzi o koncesję stacji. W tym roku się kończy, a przy istniejących budynkach mieszkalnych - nie zostanie przedłużona. Ale to wszystko na pewno potrwa sporo czasu.
Drodzy Państwo, w całej tej "zadymie" zawinili urzędnicy. Trzeba abyście się zebrali razem i wystosowali pismo może do Prezydenta? (choć ten, przyznaję - generalnie niczym w tym mieście nie jest zainteresowany). Trzeba, żeby o tym zrobiło się głośno.
Nie sądzę, żeby ta inwestycja została rozebrana, ale tyle nerwów ile Państwo zjadacie przez tą chorą sytuację warte są działania.
Pozdrawiam serdecznie,
ps. Uważajcie na kobietę która pomaga przy załatwianiu kredytów w pko bp, a która jest polecana przez pana w Biurze Sprzedaży. Naciągarstwo i nic więcej. O połowę niższą marżę oferuje każda, zwykła placówka tego banku.
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 11:46    Temat postu: Re: ilu nas jest

uważam, że powinniśmy się najpierw spotkać i przegadać do na żywo.
powinniśmy obrać jakąś drogę strategii, np. wystosować pismo do Dolcana z prośbą o spotkanie w kwestii regulującej i wyjaśniającej naszą sytuację.
Na spotkaniu powinniśmy się WSZYSCY podpisać pod takim pismem. Wszyscy obecnie mieszkańcy oczywiście.

Ew. możemy zagrozić mediami (np. TV) jakbyśmy mieli jakieś problemy Wink

co sąsiedzi na to?
otoagatek 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Sob Lut 13, 2010 10:25
Posty: 6
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 13:02    Temat postu: *

Mysle ze spotkanie jest potrzebne i konieczne, dalsze pisanie wszystkiego na forum jest tylko na nasza szkode. Patio wyglada juz calkiem sensownie wiec moze tam? Smile trzeba tylko wybrac dzien i godzine (pewnie wieczorno popoludniowe). Martwi mnie tylko frekwencja, moze notka do nieszkancow gdzies na terenie grabskiego?
lolo21 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Pon Cze 08, 2009 20:22
Posty: 16
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 17:55    Temat postu: Re: ilu nas jest

Też się zastanawiam nad strategią działania, czy przypadkiem nie zaatakować ostro gościa od stacji.. Dużo zależy od sytuacji prawnej, bo ostatecznie nie wiem czy od pozwolenia na użytkowanie dzieli nas jedynie decyzja GINB czy też nie.. różne rzeczy już Dolcan mówił.. Wcześniej wszystkie decyzje były do wglądu w biurze Dolcana, ja do chwili obecnej nie widziałem ostatniego wyroku NSA.. Prawda jest taka że ostatnio prawie już byśmy mieli pozwolenie na użytkowanie ale podwykonawca się pierniczył i zdążył zapaść wyrok w sądzie, który coś tam się przyczepił do decyzji jeśli chodzi o braki formalne.. Ale jeżeli teraz GINB wyda jeszcze raz decyzję bez błędów formalnych to raczej nic nie będzie stało na przeszkodzie aby dostać pozwolenie na użytkowanie.. Jeśli jest to prawidłowe rozumowanie to może tego gościa od stacji sobie odpuścić?? Sam nie wiem.. on na razie robi to dość sprytnie bo występuje „niby” w naszej obronie.. A jeżeli gościa chcemy przyatakować to myślę, że jak pójdziemy do innych gazet i przedstawimy faktyczny stan rzeczy to coś na niego nasmarują, dodatkowo możemy wystosować pisma do Urzędu Regulacji Energetyki (tam dają koncesje), myślę że kilka pism od kilkudziesięciu osób może przyczynić się do nie przedłużenia koncesji (problem sam się rozwiąże) oraz oczywiście pisma do Urzędu Miasta. Myślę że przed wyborami nasi włodarze będą musieli się z nami liczyć..
mikekanton 
   

Początkujacy


Wiek: 49
Dołączył: Sob Maj 01, 2010 13:44
Posty: 7
Skąd: Lublin-Grabskiego

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 10:58    Temat postu: Re: ilu nas jest

też myślę, że powinniśmy zacząć działać, uważam jednak, że musimy nawiązać kontakt z resztą mieszkańców - możliwości są dwie:
- poprosić Dolcana o numery tel do pozostałych (co w myśl ustawy o ochronie danych osobowych jest niemożliwe)
- karteczki z adresem forum każdemu w drzwi
Luisnazariodelima 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Czw Mar 18, 2010 16:14
Posty: 3
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 14:15    Temat postu: Re: ilu nas jest

Wiem, że nastroje w sprawie mieszkań nie zawesołe, ale na rozweselenie pozwoliłem sobie na umieszczenie w moim profilu fotki mojego nowego idola, który tak o nas dba a my na nim psy wieszamy.
Pozdro
bzyk99 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Gru 05, 2009 13:24
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 9:46    Temat postu: spotkanie

hehehe, fotka dobra - szacunRazz

dopiero po zalogowaniu mi sie forum odświezyło, wiec zdązyłem nasmarowac posta podobnego w formie do powyzszych na "odbiorach". Moim zdaniem przejdźmy od słów do czynów:
1. na forum bym się za bardzo nie "uwylewniał", boć przecież każdy do niego przystac może - generalnie kumunikaty sa spoko, ale ustalenia lepiej face-to-face
2. Spotkajmy się jak najszybciej - na pogodnej jest knajpa - chili-cośtam. proponuję niedzielę 09.05.2010 godzina 19.00 - to - nomen omen- dzień zwycięstwa i wierzę, że kiedyś tak bedziemy o nim myślećRazz

potwierdzajcie na formum, czy dacie radę przyjść to sprawdzimy czy ten termin wypali
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama