portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Osiedle Grabskiego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Grabskiego - sprawy osiedlowe » Forum » Obiory
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Obiory

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Mar 10, 2010 19:54    Temat postu: Re: Obiory

yyyyy nie bardzo rozumiem Smile

załóżmy, że idę spać. normalnie w domy zamykam drzwi na zamek Wink
a tu jak włożę klucz od środka i próbuję przekręcić to nie można (jakby klucz nie pasował). Oczywiście z zewnątrz klucz działa prawidłowo Smile

a to ma jak działać Niepewny ?
K-Y-L-E 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 18, 2009 22:17
Posty: 10
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Mar 10, 2010 21:55    Temat postu: Re: Obiory

Zamek przy pierwszym przekręceniu klucza właściwego wyłamuje zabezpieczenie (nie można użyć już klucza tymczasowego). Mnie także zdziwiła niemożność przekręcenia klucza od wewnątrz. Ale jak przekręciłem klucz właściwy energicznie to pyknęło i jest ok. Drzwi zamykam od wewnątrz Smile Swoją drogą to instalatorzy zamków mogli coś o tym napomknąć lokatorom.
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 7:46    Temat postu: Re: Obiory

kyle, ty mówisz o czym innym -> kluczu właściwym i tymczasowym (budowlanym). tu akurat się wszystko zgadza.

a mi chodzi tylko o możliwość zamknięcia drzwi od wewnątrz - czy wy możecie, czy tak jak ja nie możecie ich zamknąć Smile
K-Y-L-E 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 18, 2009 22:17
Posty: 10
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 8:47    Temat postu: Re: Obiory

Mówimy o tym samym - z zewnątrz zamykałem drzwi, a od wewnątrz nie chciał się klucz przekręcić, więc przekręciłem energicznie i skoczyło, teraz jest tak jak należy Smile - używam teraz kluczy właściwych (żółtych)
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 8:55    Temat postu: Re: Obiory

uhm....
czyli tak jak to zrobiłem z zewnątrz, tak i wewnątrz powinienem wyłamać ząbki?!
aż sprawdzę dzisiaj Razz


ps. ja mam niebieskie klucze właściwe Wink
lolo21 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Pon Cze 08, 2009 20:22
Posty: 16
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 11:09    Temat postu: Re: Obiory

Troche z innej beczki.. słuchajcie na jakim etapie jesteście z wykończaniem mieszkań, kiedy moglibyście się już wprowadzać? Bo ponoć windy nie będą działać do czasu oddania budynków Dolcanowi czy li może jeszcze z miesiąc.. Ja mieszkam troche wyżej i nie wyobrażam sobie wnoszenia wszystkiego na górę... a do tego do końca nie wiadomo kiedy będzie ogrzewanie i ciepła woda..
K-Y-L-E 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 18, 2009 22:17
Posty: 10
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 12:49    Temat postu: Re: Obiory

Na obecnym etapie radzę wykonać wszelkie przebudowy ścianek działowych (w niektórych przypadkach wymagana jest zgoda Dolcana na piśmie - patrz umowa). Ja mam to za sobą. Obecnie temperatura jest za niska w mieszkaniu więc roboty przy podłogach odpadają. Największy problem to zamykanie budowy o 17tej. Myślę, że prawdziwy najazd zacznie się gdy mieszkania będą oddane do użytkowania wraz z włączeniem CO. Mam info, że do końca marca to się stanie Smile
bzyk99 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Gru 05, 2009 13:24
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 7:53    Temat postu: CO, CW i pozwlenie na uzytkowanie

K-Y-L-E napisał:
Myślę, że prawdziwy najazd zacznie się gdy mieszkania będą oddane do użytkowania wraz z włączeniem CO. Mam info, że do końca marca to się stanie Smile


słabe info - ogrzewanie włączyli wczoraj, ale grzejniki są ledwo ciepłe - wieczorem odniosłem wrażenie, że były nawet chłodniejsze niż przed południem - dzisiaj sprawdzę. Co do terminu oddania do użytkowania, to Szarot z centrali zeznał, że brakowało pieczątki na jakimś pisemku o umorzeniu sprawy ze stacją (w PIMB), wiec automatycznie pozwolenie na użytkowanie odłożyło się o 2 tygodnie. Ponoć 25.03 decyzja będzie na bank - czyli jak to z dolcanem nie wiadomoSmile

ps1. wg Szarota - ciepłej wody nie będzie do czsu decyzji o użytkowniu, bo bez niej MPWiK nie puści wody przez węzeł cieplny
ps2. Pan Giezek nie ma żadnego wpływu na konsbud (Koconia) ani centrale, więc proponuję katować telefonami centralę i pana Michała Szarota - moim zdaniem będzie skuteczniejsze. Kupą mościpanowieSmile
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 13:51    Temat postu: Re: Obiory

lolo21 napisał:
Troche z innej beczki.. słuchajcie na jakim etapie jesteście z wykończaniem mieszkań, kiedy moglibyście się już wprowadzać? Bo ponoć windy nie będą działać do czasu oddania budynków Dolcanowi czy li może jeszcze z miesiąc.. Ja mieszkam troche wyżej i nie wyobrażam sobie wnoszenia wszystkiego na górę... a do tego do końca nie wiadomo kiedy będzie ogrzewanie i ciepła woda..

my dopiero skończyliśmy łazienkę i zaczynamy ogarniać resztę mieszkania.
brak windy nam nie przeszkadza - po wniesieniu ponad 800kg na 6 piętro jesteśmy wytrenowani Very Happy Very Happy Very Happy

ps. co do zamka w drzwiach - zwracam honor - mieliście rację, wystarczyło mocniej przekręcić kluczyk Wink
darlo1978 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Pią Lut 19, 2010 9:45
Posty: 2
Skąd: Lublina

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 11:36    Temat postu: Re: Obiory

Witam sąsiadów,
również nękam telefonami Dolcana w Wawie i Lublinie oraz P. Koconia, odbiór 25.03.2010 bankowo (prawdopodobnie) + 2 tyg. uprawomocnienia decyzji,
Hyhy
Luisnazariodelima 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Czw Mar 18, 2010 16:14
Posty: 3
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 16:20    Temat postu: Niewierny tomasz

Nie uwierze jak nie zobaczę papieru.
Termin był już tyle razy przesuwany, że to staje się niesmaczne.
Ma ktoś z was jakieś kontakty w Nadzorze Budowlanym, zeby to sprawdzić??
basarte 
   

Początkujacy


Wiek: 45
Dołączył: Śro Cze 03, 2009 19:19
Posty: 6
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Mar 24, 2010 20:13    Temat postu: Re: Obiory

Szanowni sąsiedzi, z przykrością komunikuję, że termin zasiedlenia po raz kolejny ulega zmianie, tym razem dość znacznie- lekką ręką 1,5 miesiąca, nawet do dwóch- czyli maj - czerwiec, a jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze o pieniądze!!!!Konsbud zawalił z odbiorami, w tym czasie nasz "kochany" upierdliwy lokator od stacji złożył stosowne odwołania od wszystkiego, co możliwe i sąd wstrzymał decyzję nadzoru o zasiedleniu do czasu uzupełnienia dokumentów (dzięki Bogu niczego tym razem nie cofnął). Podobno nadzór uchylił decyzję wojewody i prezydenta nie podpierając się żadnymi konkretnymi papierkami. Paranoja urzędowa. Zatem musi się uprawomocnić decyzja sądu- 2 tyg., potem uprawomocnienie poprawionej decyzji jeszcze dotyczącej pozwolenia na budowę - 2 tyg., potem wydanie decyzji o zasiedleniu- 2 tyg.- jeśli będą te decyzje zapadać jedna za drugą i przy założeniu, że tym razem cała papierologia została dopełniona. I pomyśleć, że mam już nawet dywany kupione. Nie wiem, jak wy, ale mam wrażenie, że to osiedle to obiekt muzealny, gdzie najpóźniej goście odwiedzają mieszkania do 19.00, a potem won!!! Trzeba było nie płacić, a natychmiast dolcan załatwiłby wszystko jak należy...Szkoda słów...
lolo21 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Pon Cze 08, 2009 20:22
Posty: 16
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Mar 24, 2010 20:48    Temat postu: Re: Obiory

Evil or Very Mad

Ostatnio zmieniony przez lolo21 dnia Wed Mar 24, 2010 21:05, liczba edycji: 1
lolo21 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Pon Cze 08, 2009 20:22
Posty: 16
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Mar 24, 2010 21:04    Temat postu: Re: Obiory

Coraz mniej mi się to podoba. Nadzór miał wydać decyzję ze dwa tygodnie temu ale niby na coś czekał, i akurat w przededniu wydania ostatecznej decyzji znowu coś się zmienia… Wygląda to na jakąś celową robotę… bo nie wierzę w zbiegi okoliczności. I teraz ta historia… nie wiem jak może sąd wstrzymać decyzję skoro jest w trakcie rozpatrywania sprawy.. nie wiem czy to jest w ogóle możliwe.. i od czego miał się gościu od stacji odwoływać.. przecież już ponoć nie miał od czego?? mógł tylko złożyć zażalenie do sądu i tyle.. Trzeba się dokładnie dowiedzieć o co chodzi.. Trzeba po pierwsze zobaczyć tą decyzję sądu.. a po drugie dowiedzieć się w nadzorze o co chodzi .. Bo jak tego nie przypilnujemy to będzie się to ciągnąć w nieskończoność … szczególnie że gościu od stacji będzie robił wszystko co tylko może aby opóźnić zasiedlenie..
basarte 
   

Początkujacy


Wiek: 45
Dołączył: Śro Cze 03, 2009 19:19
Posty: 6
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Mar 24, 2010 21:23    Temat postu: Re: Obiory

Gdyby nie opieszałość Konsbudu zasiedlenie byłoby możliwe wcześniej i wtedy aktualne sprawy toczyłyby się poza nami, nikt już by nas nie wygonił- tak twierdzi mój mąż, który jest prawnikiem. A Konsbud się nie śpieszył - jak i teraz - zobaczcie, jak wygląda patio...), bo Dolcan zapomina płacić w terminie. I znów pieniążki. Warszawiacy mają już dość naszego Lublina. Rasowy developer- kasa, kasa, kasa i cieszmy się, że nie upada- (to też sprawdził mój mąż), bo wtedy mielibyśmy to samo, co w Krakowie z Leopardem. Nasze wstępne umowy tak naprawdę niewiele nam gwarantują, jesteśmy ostatni w kolejce do jakichkolwiek roszczeń. Pozostaje nam tylko czekać, bo robienie miazgi z pana Giezka nic nikomu nie da, szkoda mi tego chłopiny, który nie może się niczego doprosić od swojego pracodawcy, a jest naprawdę życzliwy, tylko co z tego...
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama