portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Osiedle Grabskiego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Grabskiego - sprawy osiedlowe » Forum » Obiory
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Obiory

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
paboone 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Cze 21, 2009 20:08
Posty: 13
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 19:59    Temat postu: Re: Obiory

I jak ktoś z Sąsiadów odebrał już mieszkanie?? Jakie spostrzeżenia??
Ja odbieram po świętach, bo ekipę mam od stycznia.
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 21:39    Temat postu: Re: Obiory

Dziś byłem na budowie pooglądać sobie Wink
w moim bloku już parę mieszkań wykańczają - czyli ktoś już odebrał mieszkania...
K-Y-L-E 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 18, 2009 22:17
Posty: 10
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 10:14    Temat postu: Re: Obiory

Witam, mieszkanie odebrane! Smile
Elektryka i woda jest. Wczoraj wykopali sporą dziurę przy wjeździe, więc był kłopot aby podjechać pod klatkę schodową. Ogrzewanie chodzi ale jak to w czasie budowy na pół gwizdka więc z podłogami drewnianymi i panelami radzę poczekać albo dogrzać grzejnikiem olejowym.
Czekam właśnie na klamki do okien, coś tam do regulacji wentylacji w oknach, regulację okien i docelowe zamki w drzwiach wejściowych.
Garaże jeszcze czekają na malowanie. Dziedziniec jest wykańczany i finalnie ma być zmontowany na nim plac zabaw Very Happy
W styczniu (może 2-ga połowa) pozwolenie na zamieszkanie.
Jak dla mnie OK,

Pozdrawiam nowych lokatorów!
paboone 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Cze 21, 2009 20:08
Posty: 13
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 19:05    Temat postu: Re: Obiory

Witam, byłem dzisiaj na budowie i powiem szczerze, że jakoś bardzo mozolnie idzie im ta praca. Tak chodzą w tą i z powrotem, a robota posuwa się bardzo powoli. A Wy, jakie macie zdanie?
bluetiger 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Gru 15, 2009 20:54
Posty: 3
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 21:00    Temat postu: Odbiory.

Witam. Wczoraj zostałam właścicielką mieszkania na Osiedlu Grabskiego. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów i życzę przyjemnych odbiorów Smile

Ps. Ja również odnoszę wrażenie, że prace przy budynkach prowadzone są "jakby chciały, a nie mogły". Ale wybaczmy im. Zimno i Święta nadchodzą Smile

Pozdrawiam,
Ania
bzyk99 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Gru 05, 2009 13:24
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 22:02    Temat postu: Re: Obiory

Witajcie,
czy ktoś z was podpisał już umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego? Czy nie było z nią problemów (zmian zapisów w stosunku do umowy "zwykłej", zmian daty odbioru itp.) Czy orientujecie się jak to jest z karami umownymi w związku z niedotrzymaniem przez dewelopera terminu odbioru (w naszej umowie był 30 listopada). Czy terminem odbioru w świetle umowy jest data podpisania protokołu odbioru czy może jakiś inny?
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 19:37    Temat postu: Re: Obiory

bzyku, my podpisywaliśmy umowę w formie aktu i szczerze inaczej bym nie podpisał Very Happy
Co do zmian w umowie, to wszystko jest rozpatrywane indywidualnie. My pewne zmiany poczyniliśmy.
Co do daty odbioru, to datą odbioru jest data podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego.
lolo21 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Pon Cze 08, 2009 20:22
Posty: 16
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 17:42    Temat postu: Re: Obiory

Czy mieliscie jakies problemy przy odbiorze (np. krzywe sciany)? Bo niedlugo mam u siebie..
paboone 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Cze 21, 2009 20:08
Posty: 13
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 18:36    Temat postu: Re: Obiory

Witam,
Ja też odbieram w tym tygodniu, też jestem ciekawy jak inne odbiory?
Wiecie czy jest prąd w mieszkaniach?
I czy dobrze grzeją, bo mam taką ekipę, która chce tam nocować?

ps. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku dla sąsiadów!
lolo21 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Pon Cze 08, 2009 20:22
Posty: 16
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 19:40    Temat postu: Re: Obiory

No i my też już jesteśmy po odbiorze. Generalnie jak dla mnie wszystko oki, może troche w łazience gdzieśtam znalazłem drobne nierówności, ale to pryszcz. W mieszkaniu jest całkiem ciepło i prąd jest. U mnie też mają uzupełnić okna o klamki oraz wyregulować okna. Ściany są pobiałkowene i przygotowane do malowania, podłogi są równe. Wszystkie liczniki zostały spisane i dostaliśmy klucze. Niestety jest pewnien problem, póki co można mieszkania wykańczać jedynie w godzinach pracy ekipy budowlanej, czyli praca wieczorami odpada.. Ma to się zminieć może gdzieś od przyszłego miesiąca jak przekaża budynki do użytkowania..
bluetiger 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Gru 15, 2009 20:54
Posty: 3
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 17:52    Temat postu: Re: Obiory

Witam Państwa.
lolo21 napisał:
.. Ma to się zminieć może gdzieś od przyszłego miesiąca jak przekaża budynki do użytkowania..


Pod koniec listopada powiedziano mi, że pozwolenie na użytkowanie prawdopodobnie będzie pod koniec grudnia. Dzisiaj mówią, że od przyszłego miesiąca. Coś tutaj nie gra i naprawdę zaczyna mi się nie podobać. Obawiam się, że wciąż mogą mieć problemy natury urzędowej.

Pozdrawiam,
Ania
lolo21 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Pon Cze 08, 2009 20:22
Posty: 16
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 10:42    Temat postu: Re: Obiory

Wydaje mi się, że aby wystąpić o pozwolenie na użytkowanie developer najpierw powinien odebrać budynki od podwykonawcy. A tam jeszcze wszystkiego nie skończyli. Z tego co widziałem to robią jeszcze drobne poprawki na klatkach, praktycznie już kończą parking podziemny (zostało malowanie), zejścia przy mieszkaniach na parterze i infrastruktura na zewnątrz. Niestety pogoda nam nie sprzyja..
bzyk99 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Gru 05, 2009 13:24
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 0:14    Temat postu: Re: Obiory

no cóż, dolcan nie jedno już mówił - rozmawiałem w piątek z kierownikiem budowy i powiedział, ze planują przekazani do uzytkowania na połowe lutego... czyli jak bedzie do konca lutego to sukces. na razie jak drogowców zaskoczyła ich zima, a przecież jak jest zima to jest zimno, takie jest odwieczne prawo natury. Tylko współczuję właścicielom mieszkań z ogródkami budowanymi przy -10 st. C...
truespinmice 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 06, 2009 22:01
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 23:34    Temat postu: Re: Obiory

no i my już po odbiorze Smile
ogólnie mało zastrzeżeń, prawie w ogóle. Nawet klamki już mieliśmy w oknach. Jedyne uwagi to drobna kosmetyka.
A tak to ściany proste, okna czyste, parapety proste, kąty proste, posadzki równe, drzwi i okna wyregulowane itp itd.

Parkingo-garaż będzie do odebrania po jego odbiorze Smile czyli coś na początku lutego.
otoagatek 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Sob Lut 13, 2010 10:25
Posty: 6
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 10:31    Temat postu: Pozwolenie na zamieszkanie

Hej,

Wiecie kiedy bedzie w koncu pozwolenie na zamieszkanie? Odbior odbiorem a ja tu juz chcialabym sie wprowadzic, Jak odbieralismy mieszkanie mialobyc na koniec stycznia, potem na pocz. lutego a tu dalej nic. Dzwonilam do biura i nie byli w stanie mi odpowiedziec, mowili ze na biezaco sa sluzby i sprawdzaja... Slyszalam tez, ze ta stacja paliw dalej sie spiera z Dolcanem, nie wiem czy tak szybko bedzie pozwolenie na zamieszkanie jesli spor sie wciaz toczy...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama